Vypíšu se ze všeho, co mi dělá radost i co mně trápí.

Únor 2013

Postesknutí

22. února 2013 v 16:22 | Ba.Ji |  Trocha poezie
Vločka za vločkou se střídá
Snížek bílý, jako křída.
Zem se pod peřinou skryla
Všude září jenom bílá!

Bílý snížek na zem padá,
od hrabla mně bolí záda!
Na rukách mi tuhnou svaly
sníh se z nebe pořád valí.

Přeju si v tom okamžku
narodit se v Karibiku!
U mořa a v tepllíčku
stavět z písku věžičku.

K schlazení mi bude stačit
do moře své tělo vtlačit
navrch dát si do nosu
chladné mléko z kokosu.

Hor a zimy mám už dosti
Od práce mě bolí kosti!
V křížich loupe,ruce pálí
ale sníh se pořád valí.

Dnes mně honí mlsná

8. února 2013 v 16:38 | Ba.ji |  Deník Ba.Ji
Dnes mně od rána honí mlsná a tak jsem si upekla mřížkový koláč.je jednoduchý a opravdu výborný.Udělala jsem hned dva plechy ze dvou dávek.Dám si ho do krabice a vydrží třeba týden.Vždyť je z lineckého těsta.Pro ty,koho rovněž honí mlsná,přikládám obrázek i s receptem.

Anabáze s rýčem

7. února 2013 v 14:02 | Ba.Ji |  Deník Ba.Ji
Včera jsem si koupila nový,krásný rýč!Je sice pravda,že za cenu,kterou jsem za něj zaplatila,by mohla firma k němu přidávat i motorek.Ale budiž,hlavně ať k něčemu je!Abych nedopadla jako před dvěma lety,kdy jsem koupila rýč za "pouhých" 250 Kč,který tak pružil,že když jsem zaryla do země a on se rozvibroval tak,že jsem si musela dávat pozor na zuby,abych o některý nepřišla.Nakonec mi na podzim praskl nad rycí plochou v objimce a já ani nedoryla zahrádku.Mám sice starý ještě od komunistu.Je kvalitní a nezničitelný,ale už je natolik obroušený,že ho mám pouze půlku.
Tak abych nakonec vysvětlila jak mi to s tím novým rýčem dopadlo.Hned jsem jej samozřejmě vyzkoušela a je to paráda.Sice,to,co by u něj mělo být předností(alespoň jak mi to vysvětlil prodavač),anatomické zakřivení,tak to mi dělalo největší potíže.Nevím jestli mám obě ruce levé,nebo co,ale nakonec jsem si zvykla a ryla a ryla,až jsem z toho v noci nespala,protože mě bolela záda a koleno a všechno.Kdyby bylo ještě dva dny tak hezky jako včera,mám podzimní práce - v únoru hotové! Dnes však přimrzlo a tak mám výmluvu a mohu si udělat jiný program.I tak chvála firmě Fiskars!

Hromnice

2. února 2013 v 18:42 | Ba.Ji
Setkal se už někdo, někdy se ženou,která by se jmenovala Hromnice ? To by mně velmi zajímalo! Taková Hromnice Nejezchlebová,nebo Kudláčková,by bylo určitě zajimavé. Já osobně jsem se nikdy s timhle jménem(kromně kalendáře) nesetkala.Přemýšlím,jak se ji říká zdrobněle,nebo zkráceně? Hromnička? Hromi? Hrominka? Pokud někdo z vás zná člověka s tímto zvláštním jménem,napište mi prosím.Jinak, jaro se nám pomaloučku blíží. Prodlužuje se den a když vydržíme ještě tak dva ,dva a půl měsíce (což je docel příjemnější než nějakých pět měsícu,po které tady zima trvá),tak se určitě oteplí,zazelená a rozvkete příroda.Strašně se těším,zimu nemám ráda a pouze se ji snažím nějak přežít.