Vypíšu se ze všeho, co mi dělá radost i co mně trápí.

Březen 2013

Velikonoční neděle 31.března

31. března 2013 v 13:42 | Ba.Ji |  Deník Ba.Ji
I když dnes začaly velikonoční svátky,venku to vypadá spíš na vánoce. 10 cm čerstvého sněhu a stále se sype další!
Ach jo! Z okna se v kelímcích koukají na tu spoušť přepíchaná rajčátka a papriky .Nejspíš přemýšlejí,jestli se vůbec letos dostanou do skleníku. Prý globální oteplování! Já bych řekla spíš ochlazování,ale vědci to vidí jinak.
No ale i přesto jsou dnes velikonoce!Půlka rodiny však leží doma nemocná a druhá ,ta co se už trochu uzdravila,přijede až zítra.Místo tataru si však budou muset vzít hrabla a lopaty. Moc se na ně těším a to jediné mi trochu zvedá náladu.
Tak pokud možno pěkné svátky a nenechme se otrávit počasím. Snad už to opravdické jaro brzy přijde i knám!

Neděle 24.března 2013

24. března 2013 v 13:36 | Ba.Ji |  Pokus o humor
Dnešní ráno bylo opravdu mrazivé! Za takovou zimu by se nemusel stydět ani leden. Konec března a my jsme naměřili ráno v šest hodin - 16 stupňů ! I včera byla zima,celý den nestoupla teplota nad -5 ,ale dnes je alespoń sluníčko a teď ve třináct hodin máme -3 stupínky.Přes okno hezky, venku ledový vítr,brrr. Ptáci jsou hladoví, kosáci a špačci rozhrabávají kompost a na podzim navezený hnůj na záhoně. Lojové koule už došly a tak jim sypu loupanou slunečnici,kterou si kupujeme pro sebe. Teď v tuto dobu již opravdu nemají šanci si ještě něco najít na keřích z podzimu. Chudáčci, je mi líto hlavně těch co se vrátili ze zimovišť a také těch mláďatek zvěře,co se už narodila.Jako jsou prasátka (u známých se na zahradě objevilo asi tříkilové selátko divokého prasete. Pěkně v pruhovaném pyžámku tam zmateně pobíhalo. Nevím jestli mu zastřelili mámu,nebo se jenom zaběhlo? Už je u myslivce, v dobrých rukách,otázka je zda je schopno přežít,když je tak maličké). Přece už ta zima musí skončit a dát šanci jaru! Budu doufat a těšit se. Ještě něco veselého...? Včera jsme si povídali se známými a padaly různé historky.mně se moc líbilo vyprávění o tom,jak manžel jedné kamarádky, vždy v průběhu léta a podzimu nachystal dřevo,tedy - koupil,nařezal,rozštípal na polínka a uložil do hranice k plotu.Celou zimu se jim pak dřevo ztrácelo a ze sousední zahrady byla vyšlapaná pěšinka od domu přes celou zahradu až k plotu.Několikrát je upozornil(byl to starší manželský pár,mírně spustlý),že je to jeho dřevo.Oni se však dušovali a zlobili se na něj,že jim ho přece nekradou,oni mají svoje. Tak milý manžel nelenil,vybral několik polínek,navrtal dírky a vložil do něj potronu,či brok,nebo diabolku,to už kamarádka přesně nevěděla. Potom polínka zaskládal a čekal.Neustále si musel pamatovat,odkud nesmí vzít pro sebe.Až jednou ráno se ozvala rána a manžel přišel vítězoslavně domů, "dědek je bez komína" oznámil a šel si spokojeně po svých.

Pohádka o víle Vilíkovi psáno pro NEDOKLUBKO

24. března 2013 v 12:37 | Ba.Ji |  povídky a pohádky

POHÁDKU JSEM NAPSALA PRO NEDOKLUBKO, POHÁDKA PRO KULÍŠKY A KRÁSNOU ILUSTRACI PŘIDALA Petra Šolcová


Daleko, daleko, téměř na samém konci světa, je krásná země, ve které žijí jen víly a pohádkové bytosti. Vždy jedenkrát za rok, při prvním letním úplňku, se víle, na kterou při tanečku spadne růžový lístek z kytičky, narodí malá holčička - víla. Na tuto chvíli se všechny víly moc těší a každá z nich si přeje, aby tou šťastnou byla právě ona. Aby se mohla starat o to něžné stvořeníčko, které je tak půvabné, hodné a tak učenlivé, že se zakrátko může víla maminka i s malou vílí holčičkou vrátit mezi ostatní víly a tam ji společně učí, všem tanečkům, kouzlům a moudrostem, které víly potřebují pro svůj život.

Pátek 22.března

22. března 2013 v 14:36 | Ba.Ji |  Deník Ba.Ji
Dnes jsem zjistila,že za celý měsíc jsem nenapsala ani čárku do svého deníku.jak mám potom následující rok zjistit,jaké bylo počasí? Je pravda,že mně nic nebaví a také nic nenapadá.Je to tou dlouhou a pošmournou zimou.Která nebere konce.Zatím co předevčírem , to byl první jarní den, bylo krásně,slunečno a asi 9 stupňů nad nulou,hned den nato byla opět zima,se sněžením,zataženo,smog a dnes je to stejné.Letos kromně pár dnů,které bych spočítala na prstech jedné ruky,je stále pod mrakem a hlavně spousta smogu.To tady u nás,kde bývaly nejčistší hory a tím i vzduch,je to letos jedním slovem strašné!
Děti i dospělí se neustále potýkáme s nepřestávajícím kašlem a rýmou.Vždycky tvrdím,že nevím co je to deprese - tak teď už vím! Ale přesto mně včera rozesmál můj pětiletý vnouček,když mi řekl vtip,kterému se strašně smál. "Babi, víš kolik se vejde do podprsenky králiků"? "Nevím".Odpovím po pravdě. "Žádný!Prptože už tam jsou kozy"! A když jsem se ho zeptala jestli tomu rozumí,odpověděl "no jasně,přece když tam jsou kozy,tak se tam králičci nevejdou! _ V podstatě je to logické a tak mi aspoń spravil trochu náladu i když uznávám ,že vtip nebyl zrovna pro něj vhodný,jenže ve školce se tím děti určitě skvěle baví.A možná i pani učitelky.