Vypíšu se ze všeho, co mi dělá radost i co mně trápí.

Květen 2013

Štěstí nebo smůla?

31. května 2013 v 15:11 | Ba.Ji |  Deník Ba.Ji
V neděli jsme spolu s manželem odjeli do Prahy. Měli jsme tam zaplacený malý hotýlek a plavbu lodí po Vltavě. Ráno jsme vyjížděli za slunného počasí,teploučko. Jen jsme se dostali do Čech, celou cestu pršelo. Do Prahy jsme přijeli kolem druhé hodiny odpoledne a to už naštěstí pršelo jen drobně. Vyložili jsme si zavazadla a ubytovali se. Pokoj byl ve třetím patře, pěkný, útulný, čistý. Co dál? Rozhodujeme se s manželem. Venku je pouhých 8 stupňů, každou chvíli poprchává, ale doma se nám sedět nechce. Nakonec se rozhodneme pro Trojský zámek,který je nedaleko. Pak jsme si ještě přidali procházku po nábřeží Vltavy,pod ZOO. Studený vítr a špinavá voda byly jedinými našími společníky. Nábřeží bylo z obou stran divoce zarostlé a já se začínala bát.Jestli nás tady někdo přepadne a hodí do řeky,tak už nás nikdy nenajdou! Nakonec vycházíme na porkovišti pod Trojským zámečkem a tady je i naše autíčko - spása,sucho a teplo. V automatu na jízdenky si ještě zakoupíme celodenní jízdenku na druhý den, protože jsme zjistili,že na nábřeží Na Františku nikde nezaparkujeme. A my máme zítra tu plavbu.Doufám,že přestane pršet! Nepřestalo! Lilo celou noc a ráno zjišťujeme,že na stropě se vytvořila slušná ,mokrá skvrna.Musím podotknout, že na čistém stropě, kde předtím nebyla žádná památka po tom,že by tu zatékalo!
Ráno se tedy nasnídáme,nahlásíme na recepci skvrny (i v koupelně) a vyrážíme na výlet.Naštěstí přestává pršet a než se dostaneme autobusem,tramvají a další tramvají na nábřeží,obloha se začíná protrhávat. Vyhledáme si naši loď ,nikde nikdo ale na tabuli je křídou napsáno 16 hodin.My máme plavbu na dvanáctou i s obědem. Voucher v ruce,klepeme na dveře zavřené kasy. Když už vytáčím telefonní číslo,otevřou se dveře a pán nám oznámí,že bohužel jsme sami,kdo si plavbu objednal (my tři týdny dopředu!),takže lodˇnevypluje. Ale přiřadil nás na jinou loď, kterou již obsadila francouzká výprava. My s manželem máme pro sebe celý salónek na přídi,francouzi se tísní na zádi. Dostaneme becherovku na přivítanou,já abstinent ji dávám manželovi (ještě že dnes neřídí) a objednáme si nápoje. Než si nabereme v dobře zásobeném bufetu jídlo,loď vyplouvá.Venku je docela pěkně,v salonku teplo, jsme sami,máme dost místa,co nám schází.Plavba úžasná.pod Vyšehrad a zpátky,jen ten čas strávený ve zdymadle byl trochu dlouhý,ale to se nedá nic dělat.
Po dvou hodinách vystupujeme a protože, je hezky,jedeme na Staroměstské náměstí,Karlův Most, a vlastně větší část staré Prahy. Je krásná a já tu byla naposledy před téměř třiceti lety.
Občas sice zmokneme,ale je večer a my se unavení vracíme domů. Zítra máme v plánu ZOO! Miluji zoologické zahrady!
Ráno je krásně,teplo tak akorát. Projdeme část zahrady a nakonec se rozhodneme pro vláček. Nedá se to celé projít najednou! Vláček je plný malých dětí ze školky a mezi nimi my dva staří (tedy kromně učitelek)!
Ještě si zajedeme nakoupit dárky domů,pro rodinu a zítra odjíždíme! Protože jsme dost utrmácení, zajdeme si do bazénu v hotelu. Je to báječné osvěžení a slibujeme si, že zítra po snídaní ho ještě jednou využijeme.
Musím říct, že i na hotelu jsme byli skoro sami. Z druhého patra sice něco slyšet bylö, ale nikoho jsme nikdy nepotkali! Ráno tedy dobalím zbytek věcí a jdeme na poslední snídani.Tam zjišťujeme,že hotel byl v noci vykraden! A to už je asi to poslední co nás mohlo potkat. Zloděj vykradl pouze recepci a bar,nahoru naštěstí asi nešel.
Tak už jedeme ! Ještě Karlštejn a potom rovnou domů. Karlštej je pro mne velké zklamání, vše kromě stavby,je tam předěláno v devaténáctém století,včetně obložení stěn,stropů,včetně dlažby,dveří,schodů! Postel poskládaná s čela truhly,repliky nádobí atd.Zato Praha byla kouzelná a také lidé jsou ochotní,milí,řidiči ohleduplní,při zařazování se do jízdních pruhů , ochotně pustí auto předsebe. Takže teď si kladu otázku - měli jsme smůlu nebo štěstí? Vypadá to,že spíše měla smůlu Praha snámi. Musela se nám přizpůsobit,když už to bylo objednáno a zaplaceno dopředu! Díky Praho! Dnes mám pro tebe jenom chválu!

Konečně jsem se dočkala

19. května 2013 v 18:16 | Ba.Ji. |  Deník Ba.Ji
Konečně jsem se i já dočkala toho,že mi rozkvetla Vistárie. Ještě není úplně celá rozvitá, ale je kouzelná a omamně ,sladce voní. Ve vůní i v kráse s ní ale soupeří šeříky a sekundují jim konvalinky.Ty jsem však zapoměla vyfotit.

Vistárie má strašně dlouhý klas květu a nádherně voní


Mám z nich velkou radost a doufám, že na další květy nebudu muset čekat dalších deset let! To bych se jich taky nemusela dožít.

Ani šeřík se nemá za co stydět

Ten ale v květech nezklame nikdy!


Nakonec dvě pelargonie z pergoly


Pátek 10.května Vycházka s blondýnou

10. května 2013 v 15:15 | Ba.Ji |  Deník Ba.Ji
Asi před rokem jsme dostali na "dočasné" opatrování šestiletou fenku zlatého retrívra Britny. (jmenuje se sice Berta,což by ji asi sedělo líp,nicméně majitele jí začali říkat Britny). Je to velmi dominantní pes a stále zkouší převzít nadvládu.
Nicméně velmi miluje louže,bláto a vodu. Každá procházka s ní je boj. Boj mezi manželem a jí. Já bych s ní nemohla sama vůbec. Sice je hodná,milá, dobře vycvičená a má mně i ráda, jenže v její hlavičce jsem asi ve smečce až pod ní.Venku mně prostě vůbec neposlechne,jen se trochu otočí,abych věděla,že o mně ví a to je vše.Dokonce na mne i žaluje! Nedávno při vaření mi stále courala na zahradu a dovnitř a tak jsem zavřela dveře od kuchyně a když začala kňourat,tak jsem ji řekla" počkej si až dovařím, nebudu se stále motat kolem tebe"! Když jsem pak otevřela dveře,proběhla kolem mne do haly,kde seděl manžel, zvedla nahoru svůj čumáček a stěžovala si hučením,mručením a stále se otáčela na mně. (Úplně jsem ji rozumněla jak říká "udělej si v té smečce pořádek,přece mně nějaká taková nebude omezovat!)Dnes jsem pořídila pár snímku jak to milé zvířátko dokáže vypadat! Vůbec se nechová jako dáma!

Britny před procházkou - čistá, vykartáčovaná.


Potkala první tůňku


Domů musím přijít čistá!


A nakonec jsme ještě pokali zmiji. Pěkný kousek . Brrr.

9. květen 2013

9. května 2013 v 13:42 | Ba.Ji |  Deník Ba.Ji
Venku je krásný horký máj.Já jsem včera dobrala antibiotika a teď můžu konečně zase začít fungonvat normálně.
Příroda to rozbalila v plné parádě,takže nevím co dřív obdivovat.Jestli stromy,louky ,keře, záhonky?
Letos po prvé asi po deseti letech mi rozkvete vistárie.Ani jsem již nedoufala,protože sestra ji měla dvacet let a květy nikdy neviděla. Já jsem podezřívala zahradníka,že mi prodal špatný keřík,ale nejspíš mi vždy zmrzly květní pupence.letos, díky tomu ,že zima končila až někdy v polovině dubna,se opozdilo i rašení a teď je obalená poupaty.Moc se těším a denně ji pozoruji a fotím.Také jsem si nafotila svoje nejmilejší kvítka (blatouchy,pampelišky,řeřišnici, bílé narcisky ,květy třešně,hrušně,jabloně,švestu jsem jaksi nestihla a sakuru převislou)