Vypíšu se ze všeho, co mi dělá radost i co mně trápí.

Listopad 2014

Poslední dušičkový den, také nic moc.

2. listopadu 2014 v 16:27 | Ba.ji |  Deník Ba.Ji
Dnes jsem na ten hřbitov vůbec nedošla! Nejprve jsme v takové tiché ulici, plné rodinných domků a vilek, uviděli na chodníku bezvládně ležet mladšího muže. Nejprve jsem si myslela, že je to jen pohozený pytel a až když jsme se přiblížili, zahlédla jsem pánskou polobotku. Muž ležel na boku, strašně se třásl a tiskl k sobě batoh. na naše hlasy vůbec nereagoval, jen občas zakašlal, nebo zasténal. Nebyl špinavý, ani zraněný, pokud bylo vidět. Předtím kolem něho projeli tři muži s koly, pár aut a kousek od něj, čekala nějaká mladá žena na odvoz. Ale nikdo zřejmě nic neviděl. Tak jsme mu zavolali pomoc a když přijela městská policie, šli jsme dál. Přešly jsme na spodní ulici a tam v sobě dvě auta, a právě přijížděla policie.
To už mi začínalo být zle, leze na mne nějaká viróza a tak jsme požádala muže, aby jsme šli domů. Kdo ví, co by mně ještě potkalo na hřbitově! i když bylo krásně slunečno, 16 stupňů, do mne se dala zimnice.
Teď popíjím doma v teple bylinky a je mi mnohem líp.

Dušičková noc

2. listopadu 2014 v 13:32 | Ba.Ji |  Deník Ba.Ji
Včera bylo krásně, slunečno a teplo. I noc byla stejně jasná, jako den. Plno hvězdiček, dorůstající měsíc,prostě nádhera.Krátce po půlnoci jsem se probudila a podívala se z okna.
Hvězdy na obloze dál zářily. ale v ulicích se valila mlha.
Rozlézala se do všech koutů, zahrad a zahrádek.
"To se asi dušičky zemřelých rozhodly podívat do míst, kde kdysi žily"! Pomyslela jsem si a dál se koukala, jak se mlha převaluje nad silnicí a uličkami, jen kousek nad zemí.Ještě, že domy byly zavřeny!
Kolem čtvrté hodiny ranní, se pak mlha začala stahovat a ustupovat a než vyšlo slunce, bylo město opět čisté a jasné.
Dnes je dušičkový svátek a tím to asi končí! Ještě že se po nocích necourám venku! Asi bych se necítila zrovna moc dobře!
I když mám mezi těmi dušičkami spoustu svých milých blízkých se kterými bych se ráda potkala, Tak jim alespoň pujdu zapálit další svíčku na hrobech.